پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​معاون راهداری استان همدان خبر داد؛


اجرای طرح راهداری زمستانی با هزینه ای افزون بر 95 میلیارد ریال در استان

تاریخ انتشار: 1397/10/18

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، حمید پرورشی خرم در گفتگویی اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح راهداري زمستاني، اين اداره كل تاكنون با اعتباري افزون بر 95 ميليارد ريال نسبت به آماده سازي برای استقرار اكيپ‌هاي برفروب و نمك پاش در راهدارخانه های استان اقدام کرده است.

وی با اشاره به فعالیت و آماده باش 34 راهدارخانه استان در اجرای این طرح افزود: از این تعداد 17 باب راهدارخانه ثابت، 8 باب راهدارخانه مركز اداره و همچنين 9 باب نيز به شکل قرارداد اجاره است.

پرورشی خرم ادامه داد: در این طرح همچنین 516 پرسنل و كادر مجرب شامل نيروهاي حجمي و نيروي ثابت و پشتيباني با بهره گيري از انواع ماشين آلات برفروب و ديگر تجهيزات در خدمت مسافران و استفاده‌كنندگان مشغول خدمت رسانی هستند.

این مسئول با اشاره به خرید 62 هزار تن شن و نمک در اجرای این طرح بیان داشت: 50 هزار تن شن و 12 هزار تن نمک در اجراي طرح زمستاني و برف‌روبي خريداري شده است.

پرورشی خرم یادآور شد: در حوزه ماشين آلات نیز تعداد 285 دستگاه خودروي راهداري در راهدارخانه هاي استان مستقر شده كه از اين ميزان 215 دستگاه ماشين آلات برفروبي سنگين و نيمه سنگين، 44 دستگاه خودروي پشتيباني و26 دستگاه گريدر و تراكتور اجاره اي برای كمك به طرح برفروبي است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ابراز امیدواری کرد: با بهره‌گيري از توان همه پرسنل راهداري و پشتيباني و هماهنگي ‌هاي انجام شده و حفظ تعامل با ديگر عوامل ذيربط از جمله فرماندهي پليس راه استان، هلال احمر، اورژانس و نيز مديريت بحران بتوانيم زمستاني كاملاً ايمن را فراهم کنیم.

گفتنی است، طرح راهداری زمستانی از 15 آذرماه سال جاری در سطح استان آغاز شده و تا 15 فروردین ماه سال 98 ادامه خواهد داشت.​

راهدارخانه1.jpg
راهداری1.jpgمشخصات:
نظرات: *