پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیکاهش ۴۳ درصدی تردد مسافر از پایانه‌های همدان

تاریخ انتشار: 1398/12/26

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: به دنبال کاهش رغبت مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای مسافرت، میزان تردد مسافران از پایانه‌های این استان ۴۳ درصد کاهش یافت.

                                                                                                 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، صفر صادقی‌راد با اشاره به اینکه مردم به دنبال پیشگیری از شیوع ویروس کرونا رغبتی به استفاده از وسایل نقلیه عمومی نشان نمی دهند، افزود: از ابتدای اسفند تاکنون تردد مسافر از پایانه‌های همدان نسبت به مدت مشابه ماه گذشته۴۳ درصد کاهش یافته است.

 

وی اظهار داشت: از ابتدای اسفند تاکنون ۱۳۰ هزار مسافر از طریق پایانه‌های این استان جابه‌جا شده‌اند، درحالی که این آمار در بهمن ماه سال جاری تعداد ۲۲۶ هزار مسافر به ثبت رسیده بود که در این مدت نیز تعداد سفر از طریق پایانه‌ها ۳۶ درصد کاهش داشته‌ است.

 

معاون حمل و نقل مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان با بیان اینکه به علت تردد مسافران از شهرستان های مختلف از طریق پایانه‌های مسافری احتمال شیوع ویروس کرونا در این مراکز وجود دارد، گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، در سطح پایانه‌های استان اقدامات مختلفی همچون سمپاشی پایانه‌ها، ضدعفونی اتوبوس‌ها و غربالگری مسافران ورودی انجام می‌شود.

 

صادقی راد با اشاره به اینکه رانندگان و پرسنل این اداره‌کل در خط مقدم ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند، افزود: به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس علاوه بر ضدعفونی پایانه‌های بار و مسافر، ساعات کار پایانه های بار نیز حدود ۲ ساعت کاهش یافته است.

 مشخصات:
نظرات: *