پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​نرخ بلیت سفرهای بین شهری همدان افزایش می‌یابد

تاریخ انتشار: 1398/12/27

 

رییس اداره مسافر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: همزمان با آغاز نوروز سال ۱۳۹۹، نرخ بلیت سفرهای برون شهری همدان به همه مناطق ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهدار و حمل و نقل جاده ای استان همدان، وحید سخائیان افزود: امسال نیز همچون سالهای گذشته از ۲۵ اسفند در نرخ اتوبوس و سواری‌های بین شهری همدان به همه استان‌ها و همچنین همه شهرهای استان افزایش قیمت اعمال می‌شود.

 

وی اظهار داشت: این افزایش قیمت تا ۱۶ فروردین سال آینده ادامه دارد و اگر تمدید نشود قیمت‌ها با کاهش ۲۰ درصدی دوباره به نرخ قبل بازمی‌گردد.

 

سخائیان تاکید کرد: با توجه به اینکه در برخی از سالها نرخ جدید فقط برای نوروز اعمال می‌شد و پس از تعطیلات نرخ به حالت سابق برمی‌گشت، اما امسال ممکن است قیمت بلیت‌ها در سال ۹۹ ثابت بماند.

 

وی ادامه داد: قیمت بلیت اتوبوس مسیر همدان - تهران، ۴۵ هزار تومان است که در روزهای نوروز ۹۹ به ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد.

 

سخائیان با اشاره به اینکه مردم به دنبال پیشگیری از شیوع ویروس کرونا رغبتی به استفاده از وسایل نقلیه عمومی نشان نمی‌دهند، افزود: از ابتدای اسفند تاکنون تردد مسافر از پایانه‌های همدان نسبت به مدت مشابه ماه گذشته۴۳ درصد کاهش یافته است و تاکنون هیچ‌ یک از بلیت‌های پایانه‌های همدان برای سفرهای نوروزی پیش‌فروش نشده است.

 

رییس اداره مسافر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: درصد اشغال صندلی اتوبوس‌ها توسط مسافران بسیار کاهش یافته است و پیش‌بینی می‌شود در نوروز امسال میزان پیش فروش بلیت اتوبوس به شدت کاهش یابد.

 

وی ادامه داد: روزانه ۴۰ دستگاه اتوبوس از همدان عازم تهران می‌شد که این تعداد در روزهای اخیر به ۳۰ دستگاه و با ضریب اشغال صندلی کمتر، کاهش یافته است.

 

سخائیان اظهار داشت: با این وجود حرکت تمامی اتوبوس‌ها به تهران و سایر شهرها برقرار و هیچ یک از سفرها لغو نشده است.

 


مشخصات:
نظرات: *