پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​کرونا ناوگان مینی‌بوس ملایر را زمین‌گیر کرد

تاریخ انتشار: 1398/12/29

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر گفت: بیش از ۴۵ دستگاه مینی‌بوس در محورهای مواصلاتی این شهرستان فعال بود که در حال حاضر به علت شیوع کرونا و استقبال نکردن مردم برای سفرها، این ناوگان تعطیل شده‌است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، سیداسماعیل صفوی‌زاده اظهار داشت: قبل از شیوع ویروس کرونا ناوگان اتوبوسی برون شهری ملایر در محورهای تهران، کرج، اصفهان و اهواز روزانه بیش از ۳۰ سفر انجام می‌شد که هم اکنون به حدود ۱۰ سفر رسیده است.

 

وی افزود: در محورهای مواصلاتی همدان، بروجرد و نهاوند نیز میزان سفرها حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است.

 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر بیان کرد: در مسیر ملایر به همدان که یکی از مهمترین محورهای شهرستان است، تنها ۶ دستگاه میدل‌باس فعال است و به صورت روزانه نسبت به جابجایی مسافران اقدام می‌کنند.

 

وی افزود: میزان سفرهای سواری‌های خطی در محورهای همدان، بروجرد و نهاوند تغییری نکرده و سفرهای آنان همانند گذشته به صورت روزانه انجام می‌شود.

 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا شهروندان تمایلی به سفر و یا استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی ندارند و بیشتر با خودروهای شخصی و یا سواری‌های عمومی تردد می‌کنند.

 

صفوی‌زاده گفت: برای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، روزانه ناوگان حمل و نقل برون شهری، پایانه‌ها و شرکت‌های مسافربری ضد عفونی می‌شوند.

 

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه‌ها از ۲۵ اسفند بیان کرد: با توجه به کاهش تعداد مسافر و سفر، رانندگان استقبالی به افزایش نرخ کرایه‌ها ندارند و همان کرایه مصوب قبلی را از مسافران می‌گیرند.

 

حدود ۴۰۰ دستگاه اتوبوس، میدل‌باس، مینی‌بوس و سواری در ناوگان حمل و نقل برون شهری ملایر فعالیت می‌کنند.

 ​مشخصات:
نظرات: *