پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​معاون حمل و نقل استان؛


جعبه سیاه ناوگان باید کنترل شود

تاریخ انتشار: 1399/03/03

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان بر ضرورت کنترل و رصد سامانه سپهتن در ناوگان مسافری تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، صفر صادقی راد در جمع روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به اینکه سامانه سپهتن(سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی)  تنها سامانه مکانیزه کنترل تخلف رانندگان است، افزود: این سامانه به منظور پایش هوشمند تردد ناوگان جاده‌ای راه اندازی شده و با مجهز بودن به دوربین، سرعت و چگونگی تردد ناوگان و راننده را از مبداء تا مقصد به شکل برخط کنترل می‌کند.

او ادامه داد: مزایای سامانه سپهتن برای رانندگان بیشتر از سایرین است و از آن جمله می‌توان به اطلاع به موقع از جزئیات تردد ناوگان، مشاهده جزئیات تردد و مسیر سفر خودرو، گزارش میزان توقف‌های خودرو در هنگام سفر اشاره کرد.

صادقی راد با اشاره به در پیش رو بودن تعطیلات عید فطر و همچنین تعطیلات تابستان بر کنترل و رصد مستمر این سامانه از سوی مسئولان شرکت های مسافربری تأکید کرد و ابراز داشت: دقت در رصد تخلفات رانندگان از سوی گشت‌های نظارت و کنترل بسیار مهم است و از زمان راه اندازی سپهتن تخلف سرعت غیرمجاز رانندگان اتوبوس کاهش یافته و موجب افزایش ایمنی شده است.

او همچنین بر نظارت فنی ناوگان حمل و نقل عمومی قبل از سفر تأکید کرد و افزود: پایانه های مسافربری و وسائط نقلیه عمومی روزانه گندزدایی و ضدعفونی می شوند.

par1.jpg
par6.jpgمشخصات:
نظرات: *