پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​معاون راهداری همدان خبر داد؛


آزادسازی 375 کیلومتر از حریم راه های استان همدان

تاریخ انتشار: 1397/02/25

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از آزادسازی 375 کیلومتر از حریم راه های استان در فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، حمید پرورشی خرم در گفتگویی اظهار داشت: این اقدام به منظور بالا بردن ایمنی تردد خودروها و حفظ حریم راه و به منظور پیش‌بینی توسعه آتی جاده‌ها انجام شده است.

وی افزود: آزادسازی این محورها علاوه بر تسهیل در تردد رفت و آمد خودروها، نقش بسزایی در کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای خواهد داشت.

پرورشی خرم، رسیدگی به مسائل حریم را از دیگر اقدامات اجرایی عنوان و خاطرنشان کرد: بر اساس قانون راه و ایمنی اگر کسی بخواهد پس از محدوده یکصد متری از حریم راه ها مجتمعی احداث کند باید اداره راهداری مجوز این کار را صادر کند.

وی ابراز داشت: در این مدت مجوز ساخت 52 مورد در استان همدان صادر شده است.

معاون راهداری همدان از جمع آوری و رفع تجاوز از حریم 25 مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان خبر داد و گفت: در فروردین ماه سال جاری همچنین دستور توقف کار 7 مورد نیز انجام شده است.

این مسئول، کم شدن عرض جاده و افزایش عبور عابران پیاده در جاده ها را از دلائل اصلی ساخت و سازهای غیرمجاز عنوان کرد و یادآور شد: ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌ها موجب ناامنی در محورهای مواصلاتی می شود.

حمید پرورشی خرم، پاکسازی 918 کیلومتر شانه و حریم راه از نخاله و زباله را از دیگر برنامه های اجرایی این معاونت برشمرد و بیان داشت: 207 عدد پاکسازی سطح راه از لاشه حیوانات نیز در این مدت انجام شده است.​مشخصات:
نظرات: *