پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیهمدان در حفظ و نگهداری ماشین آلات راهداری، جز استان های برتر کشور

تاریخ انتشار: 1399/05/28

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: 2 دستگاه ماشین آلات سنگین به ارزش ۶ و نیم میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی خریداری و به تجهیزات راهداری همدان افزوده شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، حمید پرورشی خرم افزود: این 2 دستگاه شامل 2 دستگاه بیل مکانیکی است.  

 وی ابراز داشت: 22 دستگاه از ماشین آلات این مجموعه نیز فرسوده و از رده خارج شده اند.  

این مسئول در خصوص بازسازی 25 دستگاه نیمه سنگین و سنگین این اداره کل یادآور شد: 11 دستگاه سنگین شامل 5 دستگاه گریدر و 2 دستگاه لودر 2 دستگاه بلدوزر، یک دستگاه بیل مکانیکی، یک دستگاه برفخور و دستگاه نیمه سنگین شامل 14 دستگاه کامیون این اداره بازسازی شدند.  

 معاون راهداری استان همچنین از افزوده شدن 2 دستگاه سواری خبر داد و تأکید کرد: برای نگهداری و بازسازی این ماشین آلات سالیانه بیش از ۷۰ میلیارد ریال نیاز است.  

نننننن.jpg 

پرورشی خرم در ادامه با ابراز خرسندی از اینکه استان همدان در بحث حفظ و نگهداری از ماشین آلات راهداری جزء استان های برتر است، تأکید کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود به نظر می رسد جایگزین کردن این ماشین آلات از نظر هزینه و بهره وری همکاران از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود. 

پیش از این، حوزه راهداری همدان دارای 406 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین  بود که 6  دستگاه ماشین آلات دیگر نیز اخیرا به این مجموعه افزوده  شد.  

همدان حدود ۵ هزار و ۱۱۴ کیلومتر راه دارد که افزون بر ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی و بقیه آزاد راه ، بزرگراه و راه فرعی و اصلی استمشخصات:
نظرات: *